pistolet do masażu

Jak wybrać pistolet do masażu?

Jeśli chodzi o wybór pistoletu do masażu, jest kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, aby upewnić się, że kupujesz sprzęt odpowiedni dla siebie. Oto cztery wskazówki, które pomogą Ci wybrać odpowiedni pistolet do masażu:

Określ, jakiego typu pistoletu do masażu potrzebujesz.

Istnieją dwa główne rodzaje pistoletów do masażu: perkusyjne i wibracyjne. Pistolety do masażu udarowego wykorzystują szybkie uderzenia ciśnienia do masażu mięśni, natomiast pistolety do masażu wibracyjnego wykorzystują wibracje o wysokiej częstotliwości do rozluźnienia i zrelaksowania mięśni. W ofercie znajdziemy też pistolety o zmiennych predkościach działania, które możemy potraktować jako uniwersalne

Weź pod uwagę rozmiar pistoletu do masażu.

Pistolety do masażu są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego ważne jest, aby wybrać taki, który jest wygodny dla Ciebie do trzymania i używania. Małe pistolety są świetne w podróży – zajmują mało miejsca i są dosyć lekkie. Minusem małych pistoletów do masażu jest ograniczona moc i krótki skok głowicy, zwykle na poziomie 6-7 milimetrów. Duże pistolety oferują dłuższy skok głowicy masującej i większą moc, jednak jest to okupione zdecydowanie większą wagą i mniejszą przenośnością urządzenia.

końcówki do pistoletu
Dobór odpowiedniej końcówki do masażu jest istotny

Wybierz pistolet do masażu z odpowiednimi przystawkami.

Większość pistoletów do masażu jest wyposażona w różne przystawki, które można wykorzystać do masażu różnych części ciała. Upewnij się, że wybrałeś pistolet, który jest wyposażony w końcówki, których potrzebujesz, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z masażu. Zwróć też uwagę na system mocowania – większość producentów wykorzystuje standard z mocowaniem o średnicy 18,9 mm, który pozwala na późniejsze dokupienie dodatkowych końcówek. Niektórzy, jak np. Breo, wprowadzają swoje rozwiązania, które są niekompatybilne z innymi producentami.

Wybierz pistolet do masażu z odpowiednimi funkcjami.

Jeśli chodzi o funkcje, jest kilka rzeczy, których będziesz chciał szukać w pistolecie do masażu. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie pistolet ma regulowane ustawienia prędkości, dzięki czemu możesz kontrolować intensywność masażu, odpowiedni skok głowicy a także długą żywotność baterii. W ostatnim czasie pojawiły się także pistolety do masażu z końcówkami grzejącymi i chłodzącymi.

Więcej informacji o tym jak wybrać pistolet do masażu możesz znaleźć w tym artykule.

Leave a Comment