trening siłowy pomaga w poprawie biegania

Jak trening siłowy może poprawić bieganie?

Jeśli chodzi o bieganie, większość ludzi myśli, że jedynym sposobem na poprawę jest po prostu bieganie. Jednak nie zawsze tak jest. Trening siłowy może być faktycznie dużą pomocą, jeśli chodzi o bieganie. Oto jak:

Silniejsze mięśnie mogą ułatwić bieganie.

Jeśli masz silniejsze mięśnie, mogą one pomóc Ci lepiej, jeśli chodzi o bieganie. To dlatego, że będą w stanie lepiej absorbować wpływ każdego kroku, dzięki czemu bieganie będzie łatwiejsze dla Twojego ciała.

Trening siłowy może poprawić twoją ekonomię biegu.

Ekonomia biegu to zasadniczo to, jak wydajne jest Twoje ciało podczas biegu. Im lepsza ekonomia biegu, tym mniej energii zużyjesz podczas biegu, co oznacza, że będziesz mógł biec dłużej lub w szybszym tempie. Trening siłowy może pomóc w poprawieniu ekonomii biegu poprzez zwiększenie wydajności mięśni w generowaniu siły.

Silniejsze mięśnie mogą pomóc Ci uniknąć kontuzji.

Jeśli masz silniejsze mięśnie, będą one w stanie lepiej wspierać Twoje stawy i kości, co może pomóc Ci uniknąć kontuzji. Jest to szczególnie ważne dla biegaczy, ponieważ stale narażają swoje ciało na duże przeciążenia, czy to podczas długich biegów maratońskich, czy gwałtownych, szybkich sprintów.

Trening siłowy może wspierać regenerację powysiłkową

Jeśli masz silniejsze mięśnie, będą one w stanie lepiej naprawić się po biegach. Oznacza to, że będziesz w stanie odzyskać po biegach szybciej i być gotowym na następny szybciej.

Trening siłowy może poprawić Twój ogólny stan zdrowia.

Trening siłowy może również prowadzić do lepszego ogólnego stanu zdrowia. To dlatego, że silne mięśnie pomagają poprawić swój metabolizm i mogą pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób, takich jak otyłość i cukrzyca typu II. Nie bez znaczenia jest też wpływ, jaki trening siłowy ma na kości i stawy – działa na nie zbawiennie, wzmacniająco.

Jak więc widzisz, istnieje wiele powodów, dla których trening siłowy może być pomocny dla biegaczy. Jeśli chcesz poprawić swoje bieganie, pamiętaj, aby dodać trochę treningu siłowego do swojej rutyny.

Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś o treningu siłowym dla biegaczy, możesz zajrzeć na stronę Projekt FIT

Leave a Comment