powody by przejść na weganizm

5 powodów, dla których warto przejść na dietę wegańską

Szukasz powodu, aby przejść na weganizm? Oto 5 powodów, które mogą Cię popchnąć ku tej zmieniającej życie decyzje. Pamiętaj tylko, by będąc na diecie wegańskiej pilnować regularnych badań krwi, dzięki którym upewnisz się że Twojemu ciału niczego nie brakuje!

Weganizm jest bardziej przyjazny dla zwierząt

Jeśli martwisz się o dobrostan zwierząt, to weganizm jest świetnym sposobem na zmniejszenie swojego wpływu. Zwierzęta hodowane na żywność są zazwyczaj trzymane w zatłoczonych, niehigienicznych warunkach i poddawane bolesnym procedurom, takim jak obcinanie włosów i obcinanie ogonów. Rutynowo podaje się im również antybiotyki i hormony, aby zapobiec chorobom i promować wzrost, co może mieć szkodliwy wpływ na ich zdrowie.

Weganizm jest lepszy dla środowiska

Hodowla zwierząt jest głównym źródłem emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczenia wody. Jest to również główna przyczyna wylesiania, ponieważ ziemia jest wycinana, aby zrobić miejsce na pastwiska i uprawę roślin do karmienia zwierząt. W przeciwieństwie do tego, dieta wegańska wymaga znacznie mniej ziemi i wody niż dieta oparta na mięsie, a także powoduje znacznie mniejszą emisję gazów cieplarnianych.

Weganizm jest dobry dla naszej planety

Weganizm jest dla ciebie zdrowszy

Jedzenie diety wegańskiej zostało powiązane z niższym ryzykiem chorób serca, udaru, raka i innych chorób przewlekłych. Może to wynikać częściowo z faktu, że weganie mają tendencję do spożywania mniejszej ilości kalorii i tłuszczów nasyconych, a także więcej błonnika, przeciwutleniaczy i substancji fitochemicznych niż osoby jedzące mięso.

Weganizm jest bardziej zrównoważony

Z prognozowaną liczbą ludności na świecie, która ma osiągnąć 9 miliardów do 2050 roku, jasne jest, że musimy znaleźć bardziej zrównoważone sposoby produkcji żywności. Rolnictwo zwierzęce jest nieefektywnym sposobem wykorzystania ziemi i innych zasobów, i po prostu nie jest możliwe wyprodukowanie wystarczającej ilości mięsa, aby nakarmić wszystkich na planecie. Dieta wegańska jest bardziej zrównoważonym sposobem odżywiania, ponieważ do jej produkcji potrzeba znacznie mniej ziemi, wody i innych zasobów.

Weganizm jest trendy!

Weganizm nie jest już wyborem stylu życia na obrzeżach. W ostatnich latach stał się głównym nurtem, a coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z produktów zwierzęcych z powodów etycznych, środowiskowych lub zdrowotnych. Ten trend będzie się utrzymywał, ponieważ coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z diety wegańskiej.

Tak więc, masz to – 5 dobrych powodów, aby przejść na weganizm. Jeśli myślisz o przejściu na weganizm, dlaczego nie spróbować? Możesz być zaskoczony tym, jakie to łatwe i przyjemne.

Leave a Comment